خرید آنلاین

خرید آنلاین فعالیت یا اقدام به خرید محصولات یا خدمات از طریق اینترنت است. این به معنای آنلاین شدن ، ورود به وب سایت فروشنده، انتخاب کالا یا خدمات و ترتیب برای تحویل آن است. خریدار یا با یک کارت اعتباری یا به هنگام تحویل ، هزینه ی کالا یا خدمات آنلاین را پرداخت می کند.

این اصطلاح فقط شامل خرید کالاهای آنلاین نیست بلکه جستجوی آنلاین آنها نیز می باشد. به عبارت دیگر ، ممکن است به خرید آنلاین مشغول باشیم اما چیزی نخریم.

خرید اینترنتی حدود بیست و پنج سال است که از محبوبیت قابل توجهی برخوردار شده است.

امروز ، تقریباً می توانیم هر چیزی را بصورت آنلاین خریداری کنیم. در حقیقت ، کارشناسان خرده فروشی می گویند که خرید اینترنتی به زودی از نظر پولی بر خرید سنتی پیشی خواهد گرفت.

خرید آنلاین

ما خرید آنلاین را دوست داریم

ما خرید آنلاین را دوست داریم. جذابیت اصلی این است که بدون نیاز به ترک خانه می توانیم وسایل مورد نیاز خود را پیدا و خریداری کنیم.

کدام خرده فروشان خرید آنلاین را ارائه می دهند

امروزه بیشتر فروشگاه ها تسهیلات خرید اینترنتی را ارائه می دهند. به عبارت دیگر ، آنها یک وب سایت دارند که به مصرف کنندگان این امکان را می دهد تا از طریق وب از آنها خریداری کنند.

بسیاری از افراد خرید مواد غذایی هفتگی خود را بصورت آنلاین از سوپر مارکت انجام می دهند.

در حقیقت برخی از شرکت ها فقط بصورت آنلاین می فروشند. آنها هیچ فروشگاه فیزیکی ندارند که مردم بتوانند از آن بازدید کنند.

به عنوان مثال ، Amazon.com تقریبا تمام کالاهای خود را بصورت آنلاین از طریق وبسایت خود به فروش می رساند.

خرید آنلاین چگونه کار می کند

مهمتر از همه ، به یک اتصال اینترنتی ، یک کارت اعتباری و یک رمز عبور ایمن نیاز خواهید داشت. همچنین ممکن است نیاز به داشتن آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه داشته باشید.

بیشتر خرده فروشان به شما امکان می دهند رمز عبور خود را تهیه کنید. اطمینان حاصل کنید که این رمز عبوری است که هیچ کس نمی تواند حدس بزند. از تاریخ تولد خود و نزدیکان خودداری کنید. در حالت ایده آل ، باید ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک ، اعداد و موارد خاص را درج کنید.

سپس مواردی را که خرده فروش ارائه می دهد را بررسی می کنید. بعضی اوقات آنها یک لیست دسته بندی مانند مبلمان ، تجهیزات ورزشی ، باغبانی و غیره خواهند داشت.

بیشتر خرده فروشان نیز یک مرکز جستجو دارند. این بدان معنی است که می توانید نام کالایی را که می خواهید بنویسید تا تعیین کنید که آیا آن را دارد یا خیر.

خرید آنلاین – پرداخت

معمولا وبسایت های فروشگاهی، دو روش پرداخت در محل و یا پرداخت اینترنتی را ارایه می کنند.

در روش پرداخت اینترنتی ، هنگامی که به مرحله ی پرداخت می رسیم ، سایت فروشگاهی جزئیات کارت شما را درخواست می کند. آنها به شماره ۱۶ رقمی ، رمز پویا ، تاریخ انقضا و یک شماره ۳ رقمی در پشت آنها احتیاج دارند.

هنگام ارائه جزئیات کارت ، اطمینان حاصل کنید که آدرس وبسایت آنها با “HTTPS” و نه “HTTP” شروع می شود. “آدرس اینترنتی که با HTTPS شروع می شود” به این معنی است که این یک صفحه مطمئن است و برای پرداخت هزینه مناسب است.

برای مشاهده منبع این مطلب، اینجا را بخوانید.

همین حالا برای تجربه ی یک خرید لذت بخش، اقدام نمایید.